Zamówienia i pytania o produkty prosimy składać mailowo lub telefonicznie. Dnia 5.03 firma będzie zamknięta z powodu inwentaryzacji.

Nagrzewnica na pellet

02 sierpnia 2022

Nagrzewnica Orte Power: ogrzewanie hal przemysłowych

Nagrzewnice Orte Power można zastosować jako element grzewczy w halach przemysłowych.

 

Należy je dobierać w zależności od kubatury, ocieplenia i zapotrzebowania na temperaturę we wnątrz. Standardowo w budynkach można zakładać zapotrzebowanie 1 kW na 25m3.

Zużycie pelletu przy pracy maksymalnej nagrzewnicy 130 kW  to 25,25 kg/h, a nagrzewnicy 250 kW to około 50 kg/h. Koszt tony pelletu (cena z lata 2016)  to około 850-950 zł brutto/tona, chyba że zamawia się 24 tony na raz (ale wtedy trzeba pamietać o wózku widlowym do rozładunku) wtedy koszt pelletu to około 670 zł netto/tona.

Należy jednak pamiętać, że żeby obliczyć zapotrzebowanie na pellet nie wystarczy wiedzieć ile urządzenie spala pracując w mocy maksymalnej, ponieważ urządzenie nigdy nie chodzi non stop na maxa, a zużycie pelletu określone jest przy pracy maksymalnej. Urządzenie można np. tak ustawić, żeby automatycznie włączało się o określonych porach lub aby utrzymywało określoną temperaturę.

Np. w hali 12m x 24m x 4m standardowo ocieplonej nagrzewnica Orte Power 130 kW pracuje w mocy maksymalnej w sumie około 3 godzin dziennie  przy pracy jednozmianowej), czyli ogrzanie hali ok 1200 m3 zimą kosztuje max: 50 zł netto/dziennie (ceny z sezonu 2015/2016).

W skład zestawu wchodzi nagrzewnica z palnikiem, sterownik, podajnik i zasobnik. Standardowo nagrzewnica zwieńczona jest czopuchem, ale cena zawiera indywidualne dopasowanie czopucha do potrzeb klienta. Mogą to być np 3 lub 2 wyjścia, ale należy wziąć pod uwagę spręż powietrza jakie wytwarza urządzenie, no i potrzeby- np jak długa jest hala, czyli jak daleko należy dostarczyć ogrzane powietrze.

 

cookie-consent::texts.alert_settings