Tenis
Od października 2020 Basia posiada licencję zawodniczą Polskiego Związku Tenisowego o nr/loginie KOW2041452. Jej osiągnięcia można zobaczyć na oficjalnej stronie PZT: Basia posiada również licencję zawodniczą ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisowej) o nr/loginie IPIN: KOW3448559. Jej osiągnięcia można zobaczyć na oficjalnej stronie Tennis Europe:
Lista generalna PZT U12 za 2021– miejsce 46 (najwyżej 37 miejsce kwiecień 2021)
Lista generalna PZT U14 za 2021– miejsce 107
Lista generalna PZT U14 za 2022- miejsce 37
Najlepszy ranking PZT U14 – 13 miejsce (styczeń 2023)
Najlepszy ranking Tennis Europe U14 – 459 miejsce w 2-2023
W latach 2020 -2022 Basia głównie trenowała na kortach w Brwinowie i początkowo była zawodniczką klubu SNTC, od grudnia 2020 była zawodniczką klubu MMKT Łęczyca. Jej pierwszym zawodniczym trenerem był Włodzimierz Filipiak. Od połowy 2022 roku jej trenerką jest Katerina Urbanova, a od marca 2023 roku Basia trenuje z nią w klubie BKT Advantage w Bielsko Białej. Od 2023 roku jest
w Kadrze Narodowej B.
Basia dwukrotnie dostała stypendium Burmistrza Gminy Brwinów za osiągnięcia sportowe. W roku szkolnym 2020/21 oraz roku szkolnym 2021/22 za: Basi największe osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021 to między innymi: 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski U12, mistrzostwo deblowe woj. łódzkiego U12, indywidualne 3 miejsce na mistrzostwach woj. łódzkiego U12, liczne półfinały na turniejach ogólnopolskich U12 oraz finały i półfinały w turniejach wojewódzkich U12 i U14.
Basi największe osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022 to:
ćwierćfinał w deblu oraz 2 Runda w singlu w turnieju Tennis Europe U14 Siauliai Open by Toyota na Litwie, 2 Runda w singlu w turnieju Tennis Europe U14 Aizkraukle International na Łotwie,gra w eliminacjach i drabince głównej (debel) MP - AXIS Mistrzostw Polski Młodzików Aluplast organizowanych przez Pobiedziski Klub Tenisowy, gra w eliminacjach Halowych Mistrzostw Polski organizowanych przez POZ BRUK SOBOTA, wicemistrzostwo deblowe woj. łódzkiego U14, finały i półfinały w turniejach wojewódzkich U14, półfinały w turniejach ogólnopolskich U14.
Chronologiczna lista wybranych turniejów Basi Kowalskiej i wywalczonych pozycji:
1) MW - Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 12 /4 Ranga/ 2021.01.09 -2021.01.11 - 4 miejsce gra pojedyncza
2) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK 5 o Puchar Tenisowej Szkoły Podstawowej /5 Ranga/ 2021.01.23 - 2021.01.25 - 3-4 miejsce gra podwójna
3) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny WTK U 12 w Płocku /5 Ranga/ 2021.01.30 - 2021.02.01 - 3-4 miejsce gra podwójna
4) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny U12 - CTS CUP w Sobocie /Ranga 3/ 2021.02.06 - 2021.02.09 - 3-4 miejsce gra podwójna
5) Międzynarodowy Turniej Tennis Europe – Sobota CUP U12 /Ranga 2/ 28. 02 - 07.03. 2021 - eliminacje do turnieju głównego
6) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U12 - WTK 5 Skrzatów AT Masters w Radomiu/Ranga 5/ 2021.03.06 - 2021.03.08 - 1 miejsce gra pojedyncza, - 2 miejsce gra podwójna
7) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U12 - Siwik Cup Mrągowo /Ranga 5/2021.03.20 -2021.03.22 -
2 miejsce gra pojedyncza, - 2 miejsce gra podwójna
8) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U14 w Pabianicach /Ranga 5/2021.05.01 - 2021.05.02 - 3-4 miejsce gra podwójna
9) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - OTK U12 o Puchar Tenisowej Szkoły Podstawowej /3 Ranga/ 2021.05.08 - 2021.05.10 - 4 miejsce
10) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny U12 - Siwik Cup /Ranga 3/ 2021.05.15 - 2021.05.17 - 3-4 miejsce gra pojedyncza, - 3-4 miejsce gra podwójna
11) Mistrzostwa Woj. Łódzkiego U12 DZ i CH w Piotrkowie Trybunalskim /Ranga 4/ 2021.05.22 - 2021.05.24 - 3-4 miejsce gra pojedyncza, - 1 miejsce gra podwójna
12) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U14 w Pabianicach /Ranga 5/ 2021.05.22 - 2021.05.24 - 3-4 miejsce gra podwójna
13) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny U12 - OTK Skrzatów Toruń /Ranga 3/ 2021.05.29 - 2021.06.01 - 3-4 miejsce gra podwójna
14) MW - Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 14 /Ranga 4/ 12 - 14.06 2021 - 9 miejsce gra pojedyncza
15) Drużynowe Mistrzostwa Polski Skrzatek U12 Finał A w Pszczynie /Ranga 1/ 18 - 19.06 2021 - 5 miejsce
16) MP - Aluplast. Tenis oknem na Świat - Mistrzostwa Polski /Ranga 1/ 26.06 - 02.07. 2021 - udział w eliminacjach do turnieju głównego, kontuzja
17) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK - U 14 Włocławek - turniej grupowy /Ranga 5/ 24 - 26.07 2021 - 3- 4 miejsce gra pojedyncza
18) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK - U 14 Pabianice - turniej grupowy /Ranga 5/ 31.07 - 02.08 2021 - 1 miejsce gra podwójna, - 3 miejsce gra pojedyncza
19) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK -U 14 Włocławek /5 Ranga/ 2021.08.07 - 2021.08.08 - 5 miejsce
20) Międzynarodowy Turniej Tennis Europe – Lechia Tennis CUP Gdańsk 2021 /Ranga 2/ 03 do 07. 08 2021 - runda 2 w turnieju głównym do lat 14
21) Drużynowe Mistrzostwa Polski U14 Finał B w Łodzi / Ranga 1/ 21 do 24.09 2021 - zakwalifikowana – walkower ze względu na kontuzję w drużynie
22) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - OTK - Kinder Joy of moving Tennis Trophy - ECT Mysiadło / 3Ranga/ 2021.10.03 - 2021.10.05 - ćwierćfinał- singiel
23) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U 14, Pabianice, 5 Ranga, MMKT Łęczyca Od: 2021.10.16 Do: 2021.10.18 3-4 miejsce debel
24) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików w grupach, GKS Górnik Łęczna, 5 Ranga Od: 2021.11.05 Do: 2021.11.07 3-4 miejsce singiel
25) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK 5 Młodzicy ,5 Ranga, ATZ TENISPOINT Warszawa przy Chiwes Sport s.c. Od: 2021.11.13 Do: 2021.11.15 3-4 miejsce singiel 1 miejsce debel
26) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK 5, 5 Ranga, Centrum Tenisowe Prestige Szczepaniak,Sikorski,Gricuk Sp. Jawna Warszawa Od: 2021.11.20 Do: 2021.11.22 3-4 miejsce singiel
27) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U 14, Pabianice, 5 Ranga, MMKT Łęczyca Od: 2022.01.08 Do: 2022.01.10 2 miejsce debel
28) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK 5 Młodziczki ,5 Ranga, ATZ TENISPOINT Warszawa przy Chiwes Sport s.c. Od: 2022.01.15 Do: 2022.01.17 3-4 miejsce singiel 2 miejsce debel
29) MW - Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 14, 4 Ranga, Pabianicki Klub Tenisowy Od: 2022.01.29 Do: 2022.01.31 5 miejsce singiel 2 miejsce debel
30) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - WTK 5, 5 Ranga, Centrum Tenisowe Prestige Szczepaniak,Sikorski,Gricuk Sp. Jawna Warszawa Od: 2022.02.12 Do: 2022.02.14 3-4 miejsce singiel
1 miejsce debel
31) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - OTK U14 Giebułtów (grupowo-pucharowy), 3 Ranga, Klub Sportowy Dragon Tennis Team PRO Od: 2022.03.12 Do: 2022.03.14 4 miejsce singiel
32) Tennis Europe U14 Aizkraukle International, 3 Ranga Aizkraukle, Łotwa 26 03 2022 - 02 04 2022 Turniej główny - 2 runda singiel Turniej główny – 1 runda debel
33) Tennis Europe U14 Siauliai Open by Toyota, 3 Ranga Siauliai, Litwa 09 04 2022 - 17 04 2022 Turniej główny – 2 runda singiel Turniej główny - ćwierćfinał debel
34) MW – Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U14, 4 Ranga, Pabianicki Klub Tenisowy Od: 2022.05.14 Do: 2022.05.16 4 miejsce singiel 2 miejsce debel
35) Tennis Europe U14 VARITEX Lodz Cup 2022, 2 Ranga Łódź, Polska 23 05 2022 - 29 05 2022 Turniej główny - 1 runda singiel
36) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria - Puchar Polski U14 OTK SS, 2 Ranga, Gdynia, Klub Tenisowy Arka Od: 2022.05.29 Do: 2022.06.01 Turniej główny - singiel
37) MP - AXIS Mistrzostwa Polski Młodzików – Aluplast, 1 Ranga, Pobiedziski Klub Tenisowy Od: 2022.06.05 Do: 2022.06.11 Eliminacje - singiel Turniej główny – debel
38) OTK Puchar Akademii Tenisowej TenisKozerki, 3 Ranga Od: 2022.07.30 Do: 2022.08.02 3-4 miejsce singiel 17) OTK U-14 Memoriał Asi Kowalczewskiej,Pabianice, 3 Ranga Od: 2022.08.14 Do: 2022.08.16 3-4 miejsce debel
39)Tennis Europe Junior Tour TEJT 3 U14 Banska Bystrica Cup 2022, 3 Ranga, Od 29/08/2022 do 04/09/2022 Bańska Bystrzyca , Słowacja Turniej główny - 1 runda singiel
40) Tennis Europe U14 Aizkraukle International, 3 Ranga Aizkraukle, Łotwa, 22-29 10 2022 -1 runda Turniej Główny- singiel
41) WTK - ECT WTK U14, 5 Ranga Od: 2022.11.19 Do: 2022.11.21 1 miejsce –debel
42) OTK - OTK młodzików Memoriał im. Roberta Litwina, 3 Ranga 26-29 11 2022 2 miejsce- debel
43) WTK 5Ranga:Centrum Tenisowe Prestige Szczepaniak,Sikorski,Gricuk Sp. Jawna Warszawa 17-19 12 2022 1 miejsce- singiel
44) OTK - Halowy Puchar Małopolski 2022, 3 Ranga 28-30 12 2022 3-4 miejsce –singiel 2 miejsce- debel
45) MP - HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI U14 w Pszczynie , 1 Ranga 2-8 01 2023 Singiel Turniej Główny- 1 runda Debel- ćwierćfinał
46) Tennis Europe Siauliai U14 Siauliai Tennis Academy, Litwa, Ranga 3 7 -15 Styczeń 2023 -1 runda Turniej Główny –singiel i debel
47) OTK - OTK U14 w Pszczynie, 3 Ranga 21-24 01 2023 Singiel- ćwierćfinał Debel – ćwierćfinał
48) Tennis Europe Sobota Cup U14 2023 Centrum Tenisowe Sobota, Polska, Ranga 3 26/02/2023 to 04/03/2023 -1 runda Turniej Główny –singiel i debel
49) OTK SS - Cykl Polska-Czechy U14, 2 Ranga , KS Górnik Bytom 18-20 03 2023 Singiel i Debel – runda 1