Panele fotowoltaiczne są tymczasowo niedostępne.

Nagrzewnice

19 listopada 2020

Szklarnie

Nagrzewnice Orte Power z wielkim powodzeniem są używane w szklarniach.

Pełna automatyka pozwala na utrzymanie wymaganej temperatury, również w ciężkich zimowych warunkach np. w temperaturze -30 stopni.

W przypadku zamontowania czujnika temperatury z alarmem na kartę GSM, możemy mieć stałą kontrolę nawet w odlegle położonych szklarniach.

Urządzenia należy dobierać uwzględniając typ pokrycia szklarni oraz wymaganą temperaturę. Standardowo w budynkach można zakładać zapotrzebowanie na ciepło 1 kW na 25m3.

Zużycie pelletu przy pracy maksymalnej nagrzewnicy 130 kW  to 25,25 kg/h, a nagrzewnicy 250 kW to około 50 kg/h. Koszt tony pelletu (cena z lata 2016)  to około 850-950 zł brutto/tona, chyba że zamawia się 24 tony na raz (ale wtedy trzeba pamietać o wózku widlowym do rozładunku) wtedy koszt pelletu to około 670 zł netto/tona.

Należy jednak pamiętać, że żeby obliczyć zapotrzebowanie na pellet nie wystarczy wiedzieć ile urządzenie spala pracując w mocy maksymalnej, ponieważ urządzenie nigdy nie chodzi non stop na maxa, a zużycie pelletu określone jest przy pracy maksymalnej. Urządzenie można np. tak ustawić, żeby automatycznie włączało się o określonych porach lub aby utrzymywało określoną temperaturę.

W skład zestawu wchodzi nagrzewnica z palnikiem, sterownik, podajnik i zasobnik. Standardowo nagrzewnica zwieńczona jest czopuchem, ale cena zawiera indywidualne dopasowanie czopucha do potrzeb klienta. Mogą to być np 3 lub 2 wyjścia, ale należy wziąć pod uwagę spręż powietrza jakie wytwarza urządzenie, no i potrzeby- np jak długa jest szklarnia, czyli jak daleko należy dostarczyć ogrzane powietrze.

Standardowy zasobnik wystarcza na pracę urządzenia przez 2-4 dni. Na indywidualne zamówienie możemy wykonać zasobnik, który zagospodaruje nietypową przestrzeń, bądź można umieścić urządzenie w mobilnej kotłowni na zewnątrz szklarni.