Osuszanie wilgoci

19/11/2020 22:57 | czas czytania 1 minuta

Nagrzewnice Orte Power to w pełni zautomatyzowane urządzenia, które mogą współpracować z różnego rodzaju czujnikami.

Duży spręż powietrza pozwala zaprojektować wiele wyjść z czopucha, tak aby osiągnąć równomierną temperaturę w pomieszczeniu.

Np. Orte Power 24 kW pozwala swobodnie ogrzać pomieszczenia do 200 m2 (600m3) spalając przy tym około 7 kg/h (6 zł brutto godzina pracy)  przy mocy maksymalnej.

Koszt tony pelletu (cena z lata 2016)  to około 850-950 zł brutto/tona, chyba że zamawia się 24 tony na raz (ale wtedy trzeba pamietać o wózku widlowym do rozładunku) wtedy koszt pelletu to około 670 zł netto/tona.

Należy jednak pamiętać, że żeby obliczyć zapotrzebowanie na pellet nie wystarczy wiedzieć ile urządzenie spala pracując w mocy maksymalnej, ponieważ urządzenie nigdy nie chodzi non stop na maxa, a zużycie pelletu określone jest przy pracy maksymalnej. Urządzenie można np. tak ustawić, żeby automatycznie włączało się o określonych porach lub aby utrzymywało określoną temperaturę.

W skład zestawu wchodzi nagrzewnica z palnikiem, sterownik, podajnik i zasobnik. Standardowo nagrzewnica zwieńczona jest czopuchem, ale cena zawiera indywidualne dopasowanie czopucha do potrzeb klienta.