Panele fotowoltaiczne są tymczasowo niedostępne.

Nagrzewnice

19 listopada 2020

Ogrzewanie imprez plenerowych

Nagrzewnice Orte Power z powodzeniem ogrzewają różnego rodzaju imprezy plenerowe, eventy, oraz wystawy organizowane w namiotach w plenerze. Mogą być umieszczone w mobilnych kotłowniach. Duży spręż pozwala na dostarczenie ciepłego powietrza na duże odległości, a pełna automatyka pozwala na ustawienie dogodnej temperatury.

Zużycie pelletu przy pracy maksymalnej nagrzewnicy 130 kW  to 25,25 kg/h, a nagrzewnicy 250 kW to około 50 kg/h. Koszt tony pelletu (cena z lata 2016)  to około 850-950 zł brutto/tona, chyba że zamawia się 24 tony na raz (ale wtedy trzeba pamietać o wózku widłowym do rozładunku) wtedy koszt pelletu to około 670 zł netto/tona.

Należy jednak pamiętać, że żeby obliczyć zapotrzebowanie na pellet nie wystarczy wiedzieć ile urządzenie spala pracując w mocy maksymalnej, ponieważ urządzenie nigdy nie chodzi non stop na maxa, a zużycie pelletu określone jest przy pracy maksymalnej. Urządzenie można np. tak ustawić, żeby automatycznie włączało się o określonych porach lub aby utrzymywało określoną temperaturę.

W skład zestawu wchodzi nagrzewnica z palnikiem, sterownik, podajnik i zasobnik. Standardowo nagrzewnica zwieńczona jest czopuchem, ale cena zawiera indywidualne dopasowanie czopucha do potrzeb klienta. Mogą to być np 3 lub 2 wyjścia, ale należy wziąć pod uwagę spręż powietrza jakie wytwarza urządzenie, no i potrzeby- np jak długa jest hala, czyli jak daleko należy dostarczyć ogrzane powietrze.